Huvikool on avatud tööpäeviti 8:00–20:00, laupäeviti 9:00–18:00. Pühapäeviti kool ei tööta.
Administraatorite tööaeg on tööpäeviti 10:00–18:00 ja laupäeviti 9:00–17:00.
Iga päev kell 14:00–20:00 korraldatakse kooli fuajees tasuta avatud noorsootööd, mis on suunatud lastele, kes tulevad kooli enne tundide algust või jäävad kooli ruumidesse pärast tunde. Avatud noorsootöö eesmärk on pakkuda huvitavat ja arendavat vaba aja veetmist (lauamängud, joonistamine, pusled jne).
Koolis on esmaspäevast reedeni kell 14:00–20:00 valvetöötaja, kes on valmis andma teavet IZUM õppekeskuse ja toimuvate sündmuste kohta ning vastama küsimustele.
Tundide kestus on 30, 45 või 60 minutit, olenevalt õppekavast ja õpilaste vanusest.
Õpilaste ja nende vanematega suhtlemiseks kasutab kool elektroonilist platvormi STUUDIUM. Sinna laaditakse kõik töömaterjalid, seal toimub otse suhtlus õpetajaga ja sealt saab infot teie lapse arengu kohta.
Koolis on kohvik, kus õpilased ja lapsevanemad saavad puhata ja süüa kaasa võetud toitu.
II ÕPPETEGEVUS
IZUM Huvikoolis valivad lapsed huviringid ise või koos vanematega.
Õpilane võib tulla tunnile õigeaegselt või varem ning jääda pärast tundi kooli fuajeesse, kus on korraldatud avatud noorsootöö.
Üle 13-aastastele õpilastele on avatud IZUM noortetuba avatud noortekekuse formaadis, kus noorsootöötajad pakuvad esmaspäevast laupäevani kella 14:00–20:00 tasuta huvitavat ja mitmekesist tegevust.
Kõik õppematerjalid ja tarvikud hoitakse koolis ja need väljastatakse kooli poolt, välja arvatud materjalid, mida vanemad eraldi ostavad.
Õpilane peab osalema õppetöös mõtestatult ja aktiivselt.
Ilma õpetaja või kooli administratsiooni loata ei ole kooliruumides lubatud teha foto-, video- ega helisalvestisi.
Õpilased võivad oma seadmeid kasutada õppeprogrammi raames õpetaja, ringijuhendaja, huvitegevuse spetsialisti või noorsootöötaja loal.
Eelkooliealisi ja noorema kooliastme õpilasi saadavad kooli ja võtavad vastu nende vanemad või teised täiskasvanud lapsevanema nõusolekul.
III PUUDUMISED
Õpilase puudumisest tunnis teavitavad vanemad ette Stuudiumi platvormil. Erakorraliste olukordade puhul tuleks teavitada administraatoreid kooli töötelefonil (660 30 14) või e-posti teel (huvikool@izum.ee). Halva enesetunde korral palume jääda koju.
Õppetööst puudumise ajal läbimata jäänud materjali kompenseerimise kord ning rahaliste tasaarvelduste kord on määratletud IZUM Huvikooli õppekorralduse üldtingimustes.
IV HINDAMINE
Digitaalne hindamissüsteem ja atesteerimine toimuvad vastavalt muusika- ja teatriklasside õppekava nõuetele.
Teistes gruppides kasutatakse platvormil STUUDIUM sõnalist hinnangut ja tagasisidet ringijuhtidelt.
V ÕPILASE KÄITUMISREEGLID
Kooli õpilane käitub viisakalt ja austavalt õpetajate, teiste laste ja täiskasvanute suhtes.
Õpilane hoiab koolis ja kooli territooriumil puhtust ja korda, kaitseb isiklikku ja kooli vara. Kui õpilane rikub tahtlikult kooli vara (ruumid, mööbel jne) või kohtleb seda hooletult, hüvitab õpilane (tema esindaja) tekitatud kahju.
Õpilane vastutab kooli poolt tema kasutusse antud õppevahendite ja -materjalide eest ning on kohustatud need õigeaegselt tagastama. Õppematerjalide tahtliku kahjustamise või kaotamise korral peab õpilane (tema esindaja) hankima uued materjalid või hüvitama tekitatud kahju.
Enne tunde, tundide ajal ja pärast tunde käitub õpilane nii, et ei tekitaks ohtlikku olukorda endale ega ümbritsevatele inimestele.
Kooli territooriumil on keelatud energiajookide ja alkohoolsete jookide tarbimine, narkootiliste ainete tarvitamine ning suitsetamine, sealhulgas elektrooniliste sigarettide kasutamine.
Õppekäikude, interaktiivsete tundide ja koolist väljaspool toimuvate matkade ajal järgib õpilane õpetajate ja teiste täiskasvanute juhiseid ning liiklus-, ühistranspordi kasutamise ja ohutusreegleid.
IZUM Huvikooli õpilastele on vahetusjalatsite kandmine kohustuslik.
VI ÕPILASE ARENGU TOETAMINE
Õpilase võimaluste ja võimete arendamise eesmärgil tuvastatakse koolis tema individuaalsed õppevajadused, valitakse sobivad õpetamis- ja arendamisviisid ning vajadusel pakutakse diferentseeritud õpe või individuaalne õppekava.
Soovi korral võib õpilane saada koolis psühholoogi ja logopeedi abi (lisatasu eest).
Õpilase arengu toetamise eesmärgil võivad tema pereliikmed osaleda tundides, mille käigus lepitakse kokku edasistes õppe- ja arengueesmärkides.
Õpilasel on õigus osaleda mis tahes huvitundides ja tasuta kasutada kooli ruume klassivälisteks tegevusteks, esimese korruse väike raamatukogu, õppevahendeid, spordivarustust ja muid tarvikuid ning joogivett.
Kooli õpilasi ja nende peresid tunnustatakse vastavalt kooli traditsioonidele (suuline tänamine, kirjalik tänamine kooli veebilehel või aukiri/tänukiri).
VII OHUTUS
IZUM Huvikooli administratsioon tagab õpilase ohutuse koolis viibimise ajal.
Õpilaste turvalisuse tagamiseks ja isiklike esemete varguse ennetamiseks toimub 1. korruse garderoobis ja välisuste juures videovalve.
Õpilaselt konfiskeeritud kõrvalised esemed tagastatakse vanematele. Kui konfiskeeritud ese viitab seaduserikkumisele, esitab koolitöötaja avalduse politseisse ja annab neile eseme üle.
Õpilase vanemad, sugulased ja tuttavad käituvad kooli ruumides või kooliüritustel viisakalt ja väärikalt, olles eeskujuks õpilastele.
Kooli sisekorrareeglite rikkumise korral võidakse õpilasele rakendada põhjendatud mõjutusmeetmeid, mille eesmärk on kutsuda õpilasi üles käituma vastavalt kooli sisekorrareeglitele, arvestama ümbritsevatega ja vältima ohtlikke olukordi koolis.
Enne mõjutusmeetmete määramist kuulatakse ära kõikide osapoolte selgitused, vajadusel selgitab kooli administratsioon õpilasele/vanematele mõjutusmeetmete valikut isiklikus vestluses või antud kontaktandmete kaudu (telefon, e-post).
Õpilase suhtes võib rakendada järgmisi mõjutusmeetmeid: suuline noomitus; õpilase käitumise arutamine vanematega; õpilase käitumise arutamine direktori juuresolekul; ajutine keeld osaleda huvikooli tegevustes.
VIII AVALDUSED ETTEPANEKUD
Avaldusi ja ettepanekuid kooli töökorralduse ja täiustamise kohta võib õpilane või tema esindaja esitada kooli direktorile või MTÜ Lasnamäe Huvikool juhatusele.
Saabunud avaldusi vaadatakse läbi ühe kuu jooksul alates nende laekumisest. Sõltuvalt taotleja soovist antakse neile vastus suuliselt või kirjalikult.